KTM Technológie 2016
V priebehu niekoľkých dekád sa zo značky KTM stal významný hráč v celosvetovom cyklistickom obchode. Technológie výroby bicyklov sa zmenili a zaznamenali enormný progres. Postupom času sa KTM stalo jedným z mála výrobcov pokrývajúcich celú škálu bicyklov. Jedna vec sa ale nikdy nezmenila: KTM stále tvorí „Bicykle – Vyrobené v Rakúsku“. Už prvý model značky KTM, Fleetwig bol držiteľom značky kvality „Vyrobené v Rakúsku“(1964). Po viac ako 50tich rokoch je KTM právom hrdé označiť hlavné súčasti svojich bicyklov značkou zastávajúcou najvyššiu kvalitu a unikátne technológie. V súčasnosti už viac ako 50 krajín po celom svete dôveruje značke „KTM Bicykle – Vyrobené v Rakúsku“.
Medzi najhlavnejšie technológie patria:
side swing side swing2 Prehadzovanie v nových dimenziách: Vďaka prednému presmykovaču Side Swing (použitému v radách Scarp, Lycan, Myroon) je pre prehadzovanie použité menej sily čím je prehadzovanie ľahšie. Verzia E-Type umožňuje KTM ponúknuť rovnaký rám pre najvyššie modely s rôznymi typmi prehadzovania (dvojité, trojité, Di2)
integrated integrated2 Úchyt brzdy PostMount je hladko integrovaný v dizajne rámu, vďaka čomu adaptér medzi rámom a brdzou nieje potrebný, čo vedie k zniženiu hmotnosti.
flat flat2 Kotúčové brzdy sa rýchlo stávajú štandardným vybavením cestným bicyklov. K uspokojeniu vysokých požiadaviek jazdcov bol vytvorený úchyt brzdy Flatmount. Perfektná technológia so štíhlym a elegantným dizajnom.
steer steer2 Pre jazdu na náročných tratiach potrebujete spoľahlivý bicykel. KTM to zaisťuje vybavením hravých bicyklov zúženým stĺpikom. Špeciálny dizajn optimalizuje pocit z jazdy a zvyšuje tuhosť.
truaxle1 truaxle2 Všetky najvyššie modely rámov KTM používajú ultratuhý KTM Thruaxle systém zadnej nápravy (Priemer: 12 mm, Závit 12×1.75 mm). Otvor osi je vložený a zakrútený do nástavca na prehadzovač. Medzi výhody patrí jednoduchšia inštalácia a vybratie zadného kolesa spolu so zvýšenou tuhosťou. KTM používa túto technológiu taktiež pre vybrané modely cestných byciklov.
truaxlefront1 truaxlefront2 Vďaka väčšiemu priemeru osi a zlepšenému kontaktu s vidlicou je vylepšená tuhosť, ale aj charakteristické vlastnosti a presnosť riadenia sú taktiež zlepšené. Taktiež cestné bicykle KTM s kotúčovými brzdami budú používať túto high-end technológiu.
pressfitbb1 pressfitbb2 Press-fit BB môže byť vybavené väčšími rúrkami, čo pomáha dosiahnúť väčšiu tuhosť v oblasti závitov. Spodné závity sú vtlačené priamo do obloženia a niesú skrutkované. Vďaka tomu bolo možné vynechať príslušné hliníkové vložky, váha rámu je znížená bez straty tuhosti.
internalcable1 internalcable2 Vnútorné vedenie káblov prináša kultivovaný vzhľad a obmedzuje miesta trenia medzi lankom a rámom. Súvislé prepojenie bowden káblov zaručuje perfektné, špine odolné prehadzovanie. Perfektná kombinácia čistých línií a funkcionality.
carbonrocker1 carbonrocker2 Technológia Carbon Rocker je dizajnovaná vo vývojárskom dome KTM a jej implementáciu môžete nájsť v Scarp 29″ & Lycan 27.5″ high-end rámoch. Ultra ľahký materiál umožňuje redukciu hmotnosti o 40% a súčasne zvyšuje tuhosť rámov.
prodampingsystem1 prodampingsystem2 Vyvinutý firmou KTM, sytém Pro Damping predstavuje premenlivý zámok zadného tlmiča, efektívne oddeľujúc brzdiace a tlmiace sily, umožňuje tlmiču zostať aktívny. KTM PDS má charakter lineárneho tlmenia ktoré je perfektne kompatibilné s modernými vzduchovými tlmičmi. Skvelá technológia pre modelovú sériu KTM Lycan LT.
straightlinenlink1 straightlinenlink2 SLL technológia je základnou KTM inováciou pre rok 2016. V kombinácii s technológiou Rocker Blade, táto technológia ponúka veľmi jemné reakcie na malé hrbole a vysokú absorbciu veľkých nerovností udržujúc vysokú efektiviu pedálovania.
remoteforlockout remoteforlockout2 Zmeny terénu vyžadujú neustálu komunikáciu so zadným tlmičom a vydlicou. Vďaka diaľkovému ovládaniu sa táto činnosť stáva jednoduchá, komfortná a bezpečná: vidlica a funkcie tlmiča môžu byť kontrolované ergonomickou páčkou. Vaše ruky zostávajú na riadení a rýchlosť zostáva vysoká.
performancecarbon performancecarbon2 KTM Performance Carbon je mixovanie rozličný uhlíkových vláken s cieľom perfektne uspokojiť rôzne požiadavky. Efektívne využitie uhlíkových vláken zvyšuje dosiahnuteľnú tuhosť rámu.
integratedseatpost1 integratedseatpost2 Vývojový tím KTM integroval objímku sedlovky do rámu bicykla, zvyšujúc aktraktívnosť vybraných cestných cyklo-krosových bicyklov KTM. Medzi pozitívne vedľajšie efekty patrí zlepšená aerodynamika vyšší komfort vďaka dlhšej sedlovke.