Recenzia Revelator Prestige Di2 2016
Tento bicykel sa dostal do našej pozornosti na Cycle Show v septembri, a po tom čo som jazdil na jeho minuloročnom predchodcovi som jednoducho musel skúsiť poslednú inkarnáciu najlepšieho bicykla KTM. Bicykel je výrazne inovovaný v porovnaní s veľmi impresívnym minulým modelom a je dobré že žiadna z týchto zmien nespravila ujmu tomuto veľmi svojráznemu stroju. Zmeny v ráme a kolesách sú medzi najviac očividnými vylepšieniami, ale bicykel ostáva na sade Shimano Dura-Ace Di2.

Celkové skóre:

Rám
Rám
Vysoko výkonné materiály pre vysoko výkonný stroj
Rám prichádza v Revelator vysoko-výkonnom uhlíku s prispôsobenou uhlíkovou vidlou. Oblasť sedlovky a objímky sedlovky bola oproti minulému roku redizajnovaná, prinašajúc lepší aero profil hornej tyči a zvyšujúc tuhosť zadnej časti. Po konzultáciach s niekoľkými UCI profesionálnymi tímami, KTM vivinul bicykel pripravený vstúpiť do profesionálneho pelotónu kde je schopný súťažiť s akoukoľvek značkou.
Vylepšený rám
Vylepšená oblasť sedlovky

Výsledkom je, ako by ste iste očakávali vzhľadom na cenovku, pocit profesionálneho pretekárskeho bicykla. Akcelerácia na rovine a do kopca je ostrá a po rozbehnutí si razí svoju cestu a je neochotný vzdať sa rýchlosti. Geometria rámu je viac orientovaná na výdrž, aj keď pocitovo je viac pretekárska ako minuloročný model. Nieje to dokonalý šprintový bicykel, ale nieje to ani leňoch.

Špecifikácia
Prehadzovač
Bicykel je vybavený kompletnou sadou Shimano Dura Ace Di2

Bicykel prichádza s elektronickou sadou Shimano Dura Ace Di2, sotva čo iného by bolo dostatočné pre rám takejto kvality. Právom bolo veľa popísaného o tom aké dobré sú Shimano elektronické systémy. Prehadzovanie je takmer perfektné, samoregulácia predného šmykača dáva jazdcovi širší záber dostupných prevodov, a estetické tlačidlá ovládania uzatvárajú balenie. Jedna malá zmena ktorá by zlepšila vlastnosti by bola výmena kompaktnej kľuky za stredne kompaktnú(52/36), ktorá by viac pasovala k pretekárskemu pocitu z bicykla.
Brzdy
Priamo uchytená (Direct Mount) brzda funguje impozantne

Revelator je vybavený brzdami Dura-Ace vo verzii s priamym úchytom na ráme, ktoré sú najlepšie V-brzdy aké som kedy používal. Excelentné vo vlhku a suchu, majú skvelú zastavovaciu silu a taktiež lepšie vyzerajú. Zadná brzda je umiestnená pod kľukami, vraj kvôli zlepšeniu aerodynamiky, čo ale môže priniesť problémy s údržbou ak nieje čistenie dostatočne dôsledné.
Brzdy
Zadná brzda je skrytá pod kľukami, model má lepšie pneumatiky ako predchádzajúci ročník

Tento model prichádza s kolesami Fulcrum Racing Quattro Carbon. Tieto kolesá sú skvelé, ale v porovnaní s minuloročne použitými Mavic Cosmic Carbons som mal pocit že sú pomalšie. Miernu stratu rýchlosti vyvažujú použitými pneumatikami. Nové kolesá totiž prichádzajú s pneumatikami Continental Grand Prix 4000S 25mm, ktoré sú zjavné a vítané zlepšenie oproti tradičným Mavic gumám.
Jazda
Rýchly bicykel
Veľmi rýchly bicykel

Toto je bicykel ktorý vás podnecuje ísť rýchlo a na ktorom je fantastické jazdiť. Sada Dura-Ace je takmer perfektná, rám s novým dizajnom je vskutku dobrý a Revelator Prestige by nebol nevhodný na štartovaciu líniu akejkoľvek profesionálnej súťaže. Vďaka jeho nízkej hmotnosti, tento stroj stúpa skvele a zrýchľuje ešte lepšie. Na rovinke sa skvele reže vzduchom a dáva dokonca aj nám neprofesionálom skvelú rýchlosť. Je to jeden z najlepšie ovládateľných bicyklov na akých som jazdil, dobre reagujúci bez trhnutí. Jeho vzhľad je skvelý, s pútavými farbami a elegantne vyzerajúcim rámom. Jazdený v okolí Richmond Parku a v Surrey Hills, prilákal množstvo obdivných pohľadov a vyvolal niekoľko rozhovorov, zo strany ľudí ktorý nikdy predtým nepočuli alebo nevideli túto značku a bicykel. Hodnota
Obozretný kupujúci pravdepodobne kúpia tento bicykel až po testovacej jazde, nakoľko je to jediný spôsob získania obrazu o tom aký dobrý Revelator je. Cenovka ale môže odradiť mnoho ľudí ktorí niesú oboznámený so značkou KTM. Je to brilantný bicykel, lacnejší ako minulý rok, ale v konkurencii najznámejších značiek môže stagnovať. Je to naozaj škoda, celé vybavenie je high-end a tento stroj sa môže právom porovnávať s absolútnou špičkou.

Technická špecifikácia
Špecifikácia
Recenziu priniesol Jack Elton-Walters v magazíne Cycling Weekly.